Pielęgnacja

Juniperus procumbens Nana obsadzony w ręcznie formowanej, ceramicznej doniczce.

JUNIPERUS PROCUMBENS NANA – gatunek karłowaty pochodzący z górzystych terenów Japonii, wolno rosnący, lubiący jasne stanowisko. Tolerancyjny w stosunku do gleby. Najlepsze podłoże to ziemia o PH 5,5 z zawartością żwirku. Szeroki zakres temperatur.

Podlewanie – problemy występujące w trakcie pielęgnacji bonsai najczęściej związane są z nieprawidłowym podlewaniem. Podlewać należy w momencie, gdy bryła korzeniowa trochę przeschnie. Pamiętaj, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej w czasie lata. Wiadomo, że duży wpływ na zapotrzebowanie w wodę ma klimat, w jakim przebywa roślina. Należy tak podlewać drzewka, aby woda dotarła do całej bryły korzeniowej, a nie tylko na powierzchnię ziemi.

Nawożenie – nawozimy od wiosny do jesieni. Należy pamiętać, aby nie stosować rozcieńczonych nawozów na suchą ziemię. Może to doprowadzić do uszkodzenia korzeni i uschnięcia drzewka. W przypadku drzewek iglastych stosujemy nawóz do iglaków.

Formowanie – nowe wyrosłe pędy należy uszczykiwać w momencie, gdy osiągną długość od 1,2 – 2cm. Uszczyknąć ok. 0,5 – 1cm. Przy skracaniu nowych pędów używamy palców a nie nożyczek, ponieważ przy cięciu nożyczkami brązowieją igły.

Stanowisko – sukces hodowania jałowca, to zapewnienie roślinie możliwie jak największej ilości światła dziennego.

No comments.

Istnieje możliwość zakupu drzewek lub ceramiki przez internet. W celu ustalenia szczegółów zapraszam do kontaktu.

ok!
X